Przeskocz do treści

Wnętrze internatu

Internat jest miejscem pomiędzy domem a szkołą, w którym dzieje się świat jego mieszkańców - młodych ludzi.

Nasz internat - można powiedzieć namiastka domu, w którym Zawierasz nowe, ważne znajomości. Tutaj uczymy się powitań i pożegnań. Jesteśmy dla siebie mili, mówimy dziękuję, proszę, przepraszam. Tutaj Przygotowujesz się do zajęć, Odrabiasz lekcje, Rozwiązujesz zadania, Czytasz książki, Dojrzewasz.

Z internatu Wychodzisz do miasta, by poznawać i chłonąć świat i Wracasz do niego, aby odpocząć po ciężkim dniu, pełnym opowieści, wrażeń i przygód.

Czasem bywa, że nie jest łatwo, bo trzeba zmężnieć, dorosnąć. Odpowiadać za swój pokój, powierzony sprzęt, pełnić rolę gospodarza. Czasem trzeba sprzątać, utrzymywać ład i porządek. Tutaj Postawisz pierwsze kroki samodzielności.

Internat to ludzie, wychowawcy, sprawowanie opieki, miejsce które uczy jak żyć. To przyjaźnie, emocje i więzi. Tutaj wychowawcy dyskretnie towarzyszą w dorastaniu. To sztuka i umiejętność bycia w grupie, uczenia kompromisu, dzielenia się sobą wzajemnie. Tu powstają przyjaźnie i więzi, które przetrwają całe życie, które budują emocjonalne wnętrze - Twoje wnętrze.

To miejsce wreszcie, które się opuszcza, które się żegna, aby na trwałe zostawić swój niewidzialny ślad.
W pamięci zostaną ludzie, wydarzenia, przyjaźnie, wychowawcy, pierwsze miłości, zapachy, kolory, dźwięki. Te wszystkie wspomnienia i obrazy Zabierzesz ze sobą na całe życie