Przeskocz do treści

Galeria

Dnia 6 czerwca 2023 odbyło się ognisko z okazji Dnia Dziecka. Wspólny wieczór ponownie zintegrował młodzież polską i ukraińską. Pieczenie kiełbasek połączone z dużą dawka dobrej muzyki zapewniło pierwszorzędną zabawę. Bawiących się wychowanków odwiedziła Pani dyrektor Alicja Szatan .Oby więcej takich imprez integracyjnych.

Ognisko zorganizowali wspólnie wychowawcy Beata Paluch, Sławomir Grzyb, Łukasz Klaus oraz Tomasz Ramus.

Dnia 25 kwietnia w internacie odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów. Koledzy i koleżanki z młodszych roczników przygotowali krótki program artystyczny pt.: ,,Ostatni dzwonek klas maturalnych,,. Tytułową piosenkę : ,,Ostatni raz z moją klasą,, zaśpiewała uczennica klasy pierwszej Karolina Wiesiołek. Po programie artystycznym słowo do maturzystów i wszystkich obecnych wygłosiła Pani Dyrektor Alicja Szatan. Maturzyści z rąk kierownik internatu otrzymali drobne upominki (kubki z imieniem i logiem szkoły} Podziękowania gronu pedagogicznemu za opiekę w imieniu maturzystów opuszczających internat złożyła Martyna Konopa. Po części oficjalnej odbyło się ognisko ,wspólne pieczenie kiełbasek i zabawa przy muzyce. Opiekę nad młodzieżą przygotowującą program artystyczny i ognisko sprawowali wychowawcy internatu Dominika Wojtas i Sławomir Grzyb.

W dniu 22.02.2023r wolontariusze z Zespołu Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu – Mokoszynie odwiedzili po raz kolejny schronisko dla bezdomnych zwierząt w Machowie. Uczennice: Rębacz Katarzyna, Chmielnicka Natalia, Strzyż Zofia, Ciseł Małgorzata, Śmiech Weronika, Kobos Aleksandra, Pająk Wiktoria spędziły wolny czas ze zwierzętami, udowadniając, że bezinteresowna praca na rzecz innych daje wiele satysfakcji. Zachęcamy każdego, kto kocha zwierzęta, do wizyt w schronisku - to doskonały pomysł na wypełnienie wolnego czasu. Spotkania z wolontariuszami są dla czworonogów okazją do ponownej socjalizacji. Bezdomne zwierzęta potrzebują naszej empatii i zaangażowania. 

Szkolne Koło Wolontariatu – Paluch Beata, Pastuszka Joanna

W dniu 14.12.2022r. młodzież ukraińska mieszkająca w internacie zorganizowała pod opieką pani Beaty Paluch – Dzień Ukraiński, kontynuując tym samym realizację rozpoczętego w ubiegłym roku, projektu edukacyjnego „Ukraina czy Polska – moje miejsce na ziemi”.
Uczniowie w formie prezentacji multimedialnych przedstawili swoje miejsca zamieszkania w tym najciekawsze lokalne zabytki Ukrainy a na koniec spotkania zaśpiewali znane i lubiane
piosenki ukraińskie.

W dniach 22 i 23 maja 2021r. odbyły się dni otwarte internatu ZSCKR.
W ramach Dni Otwartych zapraszano do internatu uczniów klas ósmych ich rodziców , gości , osoby zainteresowane pobytem w internacie.
Przybyłe osoby oprowadzano w internacie , zapoznano z warunkami
mieszalnymi ( oględziny pokoi sypialnych , pomieszczeń ogólnych do uczenia się , rekreacji i wypoczynku )
W holu internatu była wyłożona kronika internatu do obejrzenia i wpisu
odwiedzających . Kierownik internatu wraz z wychowawcami udzielali
informacji o pobycie w internacie i odpowiadali na pytania zainteresowanych internatem.
Zwiedzających zapoznano z głównym celem działania internatu jakim jest
wspomaganie dydaktycznej i wychowawczej roli szkoły, uzupełnianie i
wzmacnianie oddziaływań wychowawczych domu rodzinnego oraz
wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży
W stołówce internatu odwiedzający mogli spożyć gorący posiłek ( żurek , bigos ) oraz słodki poczęstunek ( nadziewane owocami rogaliki i mufinki ) Wszystkie posiłki i słodkości przygotowały panie kucharki w kuchni internatu.
Poczęstunek bardzo smakował odwiedzającym internat gościom.
Internat swoim wychowankom zapewnia:
• Odpowiednie warunki mieszkaniowe do nauki i odpoczynku
• Wyżywienie w stołówce internatu.
• Stałe łącze internetowe w pokojach mieszkalnych.
• Możliwość korzystania z siłowni, sali gimnastycznej, boiska szkolnego.
• Mieszkańcy mają do dyspozycji salę do cichej nauki i salę telewizyjną.
• Na każdym piętrze znajdują się toalety, prysznice oraz pomieszczenia
socjalne.
Wszystkim, którzy nas odwiedzili dziękujemy i serdecznie zapraszamy do nas od września.

W dniu 03 marzec 2020r. grupa młodzieży z internatu pod opieką wychowawcy pani Beaty Paluch wybrała się na basen w Sandomierzu.Głównym celem wyjścia było rozwijanie aktywności ruchowej wśród młodzieży. W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Dobrze jest  w dzisiejszych czasach propagować zdrowy styl życia i zachęcać do czynnego uprawiania sportu, bo jak wiemy, większość wybiera spędzanie czasu wolnego przed komputerem.

W dniu 20 luty 2020r. w internacie odbyła się wspólna dyskoteka mieszkańców internatu i uczniów szkoły zorganizowana przez Młodzieżową Radę Internatu i Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas też pani Dyrektor Alicja Szatan, której młodzież zaśpiewała 100 lat z okazji urodzin. Młodzież wyśmienicie bawiła się przy ulubionych utworach. Wszystkim uczestnikom dyskoteki serdecznie dziękujemy za obecność.

Młodzieżowa Rada Internatu tuż po feriach zimowych ogłosiła „Konkurs Walentynkowy”. Skierowany był do wszystkich mieszkańców internatu i trwał do 14 lutego 2020r. Ocenie podlegała pomysłowość piszących walentynki. Nad całością czuwał przewodniczący MRI Piotr Kapuściński i opiekun pani Beata Paluch. Jak się okazało zakochanych w internacie jest bardzo dużo bo było mnóstwo walentynek. Najciekawsze walentynki należały do :

  1. Patrycji Żelaszczyk
  2. Patrycji Maciejewskiej
  3. Aleksandry Mroczek